Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 05:31

Запоріжці мають вибрати між Сталіним і козаками – Герман


Заступник глави Адміністрації Президента України Ганна Герман переконана, що мешканці Запоріжжя не погодяться на встановлення у місті бюсту Йосипа Сталіна.

Про це вона заявила в інтерв’ю «5-му каналу».

«Я переконана, що запорізці не дадуть згоди на те, щоб бюст Сталіна стояв хоча б на сантиметрі їхньої землі, там, де козаки були», – сказала Герман.

Вона зауважила, що займається вивченням цього питання за дорученням Президента.

«Не йдеться про жодний пам’ятник», – наголосила вона.

Герман пояснила, що члени КПУ на подвір’ї власного офісу намагалися встановити бюст Сталіна, який вважається малою архітектурною формою.

«Але ми домовилися, що треба, щоб люди в місті вирішили, чи хочуть вони Сталіна на будь-якому сантиметрі своєї землі», – додала вона.

Саме тому, наголосила Герман, Президент України Віктор Янукович вважає, що в Запоріжжі з цього приводу необхідно провести референдум. При цьому вона додала, що такий референдум має відбутися до встановлення цієї малої архітектурної форми.

25 березня секретар Запорізького обкому Комуністичної партії України Олександр Зубчевський повідомив про намір спорудити до 9 травня у місті пам’ятник Йосипу Сталіну.

26 квітня Президент України Янукович заявив, що виступає за проведення місцевого референдуму у Запоріжжі з приводу встановлення пам’ятника Сталіну.

Водночас ряд політичних сил заявили про неприпустимість втілення цього рішення в життя і наміри не допустити встановлення пам`ятника.
XS
SM
MD
LG