Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 22:32

В Італії жінку оштрафували за чадру


Поліція в Італії оштрафувала на 500 євро жінку, яка мала на собі на вулиці суцільне покривало, що закриває й обличчя.

Як повідомили сьогодні в муніципальній поліції міста Новаро на північному заході Італії, жінку-мусульманку родом із Тунісу в такому покривалі, відомому як «бурка», поліція зупинила вчора для перевірки документів, але її чоловік заборонив їй показати обличчя працівникові поліції чоловічої статі. Відтак поліції довелося викликати інший патруль, у складі якого була поліцейський-жінка.

Представник місцевої поліції повідомив Агентству «Франс-прес», що міська влада Новаро на початку року ухвалила постанову про заборону публічно вдягати паранджу.

Це місто в регіоні П’ємонт є однією з «твердинь» Північної ліги – політичної сили, яка, серед іншого, відома своїм різко негативним ставленням до іммігрантів. Північна ліга є головною складовою владної коаліції прем’єра Сільвіо Берлусконі.

Крім того, в усій Італії ще з 1970-х років діє закон, який із міркувань безпеки забороняє ховати обличчя на людях будь-чим – наприклад, мотошоломом, повідомляє агентство. Але законів, спрямованих конкретно проти ісламських повних покривал, немає.

Останнім часом у низці країн Європи точаться бурхливі дебати щодо можливості заборонити вдягати на людях ісламські покривала, що закривають обличчя. Зокрема, в Бельгії такий законопроект уже пройшов нижню палату парламенту, а у Франції схожу законодавчу пропозицію уряду парламент має розглядати ближчим часом.

Recommended

XS
SM
MD
LG