Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 13:00

Два шиїтські блоки в Іраку домовилися про єднання в парламенті


Два головні політичні об’єднання шиїтських сил в Іраку оголосили в вівторок, що досягли згоди про створення альянсу і оформлення єдиного блоку в парламенті країни.

Таким чином, «Держава закону» на чолі з прем’єр-міністром Нурі аль-Малікі, яка має 89 місць, і Іракський національний альянс на чолі з колишнім прем’єром Ібрагімом аль-Джаафарі, що має 70 місць, разом налічуватимуть 159 депутатів. Для формування власного уряду в Іраку необхідно мати принаймні 163 парламентські місця з загалом 325.

Тим часом у заяві двох сил не згадано, хто став би прем’єр-міністром від цього блоку, якщо він прийде до влади.

Дві шиїтські сили оголосили про бажання створити спільний блок іще кілька тижнів тому, і досі головною перешкодою в їхніх переговорах про це була саме кандидатура прем’єр-міністра.

Нурі аль-Малікі прагне залишитися на посаді. Але відомий іракський антиамериканський радикальний шиїтський діяч Моктада ас-Садр, політична сила якого має 40 місць із 70 в блоці «Іракський національний альянс», категорично відкидає таку можливість.

Найбільшою фракцією в новообраній на березневих виборах Раді представників Іраку є світська партія «Іракський національний рух» («Аль-Іракія») на чолі зі ще одним колишнім прем’єр-міністром Іраку Аядом Аллаві – вона має 91 місце.

Рада представників є, за Конституцією, нижньою і поки що єдиною палатою парламенту Іраку. У майбутньому має бути створено й верхню палату представників провінцій країни, Раду союзу.
XS
SM
MD
LG