Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 20:08

Мiнтранс очікує 120-130 мільйонів прибутку вiд транзиту венесуельської нафти


Прибуток вiд транзиту венесуельської нафти до Бiлорусi через Україну залiзничним транспортом оцiнюється в 120-130 мільйонів доларів, повiдомив мiнiстр транспорту i зв’язку Костянтин Єфименко.

За його словами, вартiсть транзиту венесуельської нафти до Бiлорусi через територiю України на 30% перевищує вартiсть внутрiшнього тарифу по країнi.

24 квітня до Одеського порту прибув мальтійський танкер Seastar з нафтою об’ємом 80 тисяч тонн з Венесуели для Білорусі. Звідти нафта постачатиметься залізничним транспортом. Київ і Мінськ домовилися про такий механізм поставки нафти 15 квітня у Києві.

Водночас Міністерство палива і енергетики України та концерн «Білнафтохім» мають до 1 червня 2010 року підготувати пропозиції для урядів двох країн з транспортування нафти на Мозирський нафтопереробний завод (Білорусь) з використанням магістральних нафтопроводів України і Білорусі.

Президенти Білорусі і Венесуели Олександр Лукашено і Уго Чавес 15 березня у Каракасі домовилися про поставки венесуельської нафти до Білорусі для переробки на білоруських підприємствах і спільній реалізації на європейському ринку.

Білорусь розраховує до квітня 2011 року закупити у Венесуелі 4 мільйони тонн нафти.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG