Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 14:38

Уряд зацікавлений у мировій угоді з Vanco – Азаров


Кабінет міністрів України зацікавлений у мировій угоді з компанією Vanco, яка вимагає компенсації за анулювання ліцензії на розробку морського шельфу в районі Керченської протоки, повідомив прем’єр-міністр України Микола Азаров.

«Забрали ліцензію у компанії Vanco, два роки нічого не робили на шельфі, а зараз Vanco висуває вимоги державі Україна – погасіть нам збитки ... а це теж мільярди гривень», – сказав він, виступаючи на зборах Національної академії наук.

Після цього прем’єр уточнив, що Міністерство юстиції отримало доручення перевірити обґрунтованість таких претензій до України, можливість їх відхилення та уникнення штрафних санкцій.

«У чому сенс доручення Мін’юсту – краще поганий мир, ніж добра війна. Якщо в результаті доброї війни до України будуть застосовані санкції, я важко уявляю, як ми зможемо це виконати», – сказав Азаров.

Напередодні, 12 травня Кабінет Міністрів запропонував компанії Vanco Prykerchenska Ltd. укласти мирову угоду. «У нас вже подані відповідні пропозиції. Їх вивчають сторони», – повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович.

Раніше Vanco неодноразово заявляла про готовність до мирного врегулювання конфлікту із урядом.

У 2006 році Vanсo International Ltd. виграла перший відкритий конкурс і уклала з Кабінетом Міністрів України в жовтні наступного року Угоду про розподіл продукції, яку видобуватимуть в межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря.

У травні 2008 року Кабмін України постановив в односторонньому порядку вийти з угоди про розподіл продукції з Vanco. За місяць до цього Міністерство охорони довкілля доручило анулювати ліцензію компанії на користування надрами шельфу Чорного моря.

Vanco зі свого боку розпочала міжнародну арбітражну процедуру проти уряду України.
XS
SM
MD
LG