Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 10:15

США й Росія сумніваються, що Іран уникне санкцій


Президент Росії Дмитро Медведєв заявив у п’ятницю, що шансів переконати Іран погодитися на пропозицію міжнародної спільноти, яка має на меті уникнути санкцій, – «30 відсотків».

Таку спробу переконати Тегеран хоче здійснити президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва, який у п’ятницю перебував у Москві на шляху до Тегерана.

За словами російського керівника, це буде, мабуть, остання спроба вийти з глухого кута, в якому опинилися відносини з Іраном із ядерного питання.

У США державний секретар Гілларі Клінтон теж висловила в п’ятницю сумнів, що Іран зможе дати якусь «серйозну відповідь» на стурбованість світу щодо його ядерної програми, перш ніж Рада Безпеки ООН ухвалить уже четвертий пакет міжнародних санкцій.

Обговорюючи в Вашингтоні ядерну програму Ірану з новим міністром закордонних справ Великої Британії Вільямом Гейґом, держсекретар сказала, що США працюють зі своїми партнерами, щоб досягти консенсусу в питанні про санкції.

Міжнародна спільнота, занепокоєна, що Іран може розробляти власну ядерну зброю, вимагає від Тегерана зупинити програму збагачення урану й пропонує натомість обмінювати незбагачений іранський уран на готове ядерне паливо для іранського дослідного реактора.

Іран заявив, що погодиться тільки на те, щоб його уран обмінювали на ядерне паливо відразу й на його території. Цю вимогу у світі вважають неприйнятною.

Тегеран заперечує всі звинувачення й заявляє, що будь-що здійснить своє право на мирний атом попри всі санкції, але не надає достатніх доказів, що його ядерна програма дійсно суто мирна.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG