Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 11:39

МЗС відкидає заяву Тимошенко про Тузлу


У Міністерстві закордонних справ України «вкрай здивовані заявами представників української опозиції щодо переговорів про делімітацію кордону між Україною і Російською Федерацією в Керченській протоці», мовиться в заяві Департаменту інформаційної політики МЗС України, поширеній у суботу.

«Питання про приналежність острова Коса Тузла Україні на цих переговорах не порушується і ніколи не порушувалося. Острів є невід’ємною частиною території Української держави, що повністю визнається Росією», – наголошує МЗС.

«Будь-які спекуляції з цього приводу є свідченням спроб окремих політиків, усе ще не здатних примиритися з поразкою на демократичних і міжнародно визнаних виборах, ввести в оману суспільство і штучно ускладнити для української дипломатії перебіг переговорів, що успішно просуваються в останні місяці, про делімітацію морського кордону з Росією», – заявило міністерство.

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко, виступаючи в п’ятницю ввечері на телебаченні, заявила, що нинішня українська влада збирається під час майбутнього візиту до України президента Росії Дмитра Медведєва піти на зміну кордонів України на користь Росії.

«Домовленості та проекти документів уже існують. Мова йде про Керченську протоку. Це вихід України в Азовське море, це острів Тузла, за який Україна досить сильно боролася. І якраз на базі такої делімітації кордонів Україна втрачає Тузлу і втрачає вихід в Азовське море», – заявила вона.

За словами Тимошенко, внаслідок такої зміни кордону Україна також втратить можливість брати плату за проходження суден до Азовського моря і з нього, а це призведе до значних фінансових втрат.

Крім того, заявила вона, якраз у тій частині Керченської протоки є прогнозовані запаси нафти і газу, які будуть втрачені для України в разі передачі Росії частини української території з островом Коса Тузла.

Як сказала Тимошенко, це було б не українсько-російським партнерством, а суттєвим послабленням України.

При цьому вона не навела жодного доказу своїм словам.

Днями перший віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв заявив, що після підписання 17 травня угоди між Україною та Росією про демаркацію державного кордону буде створена відповідна робоча група, яка займатиметься спірними питаннями, в тому числі стосовно острова Коса Тузла.

Цей канал, яким судна проходять через Керченську протоку до портів Азовського моря, розташований між островом Коса Тузла і берегами Криму і, таким чином, є всередині української території. Україна бере з суден плату за лоцманське проведення цим каналом. Росія домагалася визнання острова Коса Тузла частиною російської території, щоб провести лінію кордону по фарватеру каналу і зробити його спільним. Для цього 2003 року Росія почала будувати дамбу до острова від свого берега, яку врешті зупинили за 102 метри від лінії кордону.

Нещодавно міністр транспорту Росії Ігор Левітін заявив, що Україна і Росія створять спільну комісію з питань спільної експлуатації Керч-Єнікальського судноплавного каналу.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG