Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 09:10

Кримські татари за скликання всесвітнього форуму для відновлення своїх прав


Кримські татари на жалобному мітингу, присвяченому 66-м роковинам депортації кримськотатарського народу, вимагають провести найближчим часом під егідою міжнародних організацій спеціальний форум з питання відновлення їхніх прав у Криму.

«Є указ Президента, але він не охоплює всіх проблем. Ми говоритимемо про необхідність скликання всесвітнього форуму з проблеми кримськотатарського народу, за участю найавторитетніших міжнародних організацій. Ми вже досягли угоди в цьому плані з Парламентською Асамблеєю Ради Європи, Європарламентом», – сказав лідер Меджлісу кримських татар, народний депутат України Мустафа Джемілєв.

Учасники мітингу заявляють, що подальше зволікання у питанні відновлення прав кримських татар «може призвести до катастрофічних наслідків – до втрати людською цивілізацією одного з самобутніх і стародавніх європейських народів».

За даними міліції, у траурному мітингу на центральній площі Сімферополя беруть участь 12 тисяч людей, організатори акції стверджують, що не менш як 25 тисяч.

Мітингувальники тримають національні прапори кримських татар, прапори України, транспаранти: «Поверніть наші будинки і майно», «Криму – статус кримськотатарської національно-територіальної автономії у складі України», «Відновлення освіти кримськотатарською мовою – порятунок від асиміляції», «Ні – військовим базам у Криму».

Перед мітингом колони кримських татар пройшли з транспарантами і прапорами від околиць Сімферополя до центру.

У 1940-х роках радянська влада масово депортувала з Криму в Центральну Азію, Сибір і на Урал кримських татар, кримських болгар, вірменів, греків, німців і представників інших національностей.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG