Доступність посилання

ТОП новини

Два шиїтські блоки в Іраку наближаються до коаліції


Шиїтський блок «Держава закону» нинішнього прем’єр-міністра Іраку Нурі аль-Малікі і ще одна шиїтська політична сила, «Іракський національний альянс» на чолі з колишнім прем’єром Ібрагімом аль-Джаафарі, оголосили, що їхня коаліція в новому складі парламенту матиме назву «Національний альянс».

Ці блоки, які прийшли другим і третім за кількістю місць за результатами березневих виборів, мають разом 159 депутатів, і їм іще бракує 5 голосів до більшості зі 163 місць, необхідної для створення стійкого уряду.

Крім того, за повідомленнями, обидва блоки досі не домовилися про те, хто пропонуватиметься на прем’єра їхнього спільного уряду. Це питання ці дві сили не можуть вирішити вже тривалий час. Нурі аль-Малікі хоче знову очолити уряд, але категорично проти його кандидатури виступає головна партія зі складу другого блоку.

Їхнє об’єднання в коаліцію ще має офіційно затвердити весь склад нового парламенту, коли він уперше збереться в понеділок.

Незначну перевагу на виборах отримала світська партія «Іракський національний рух» («Аль-Іракія») ще одного колишнього прем’єр-міністра Аяда Аллаві, але не знайшла собі партнерів до коаліції, з якими вона могла б мати хоч близько до половини депутатів.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG