Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 19:05

Страсбурзький суд не визнав право на одностатевий шлюб


Європейський суд із прав людини постановив учора, що європейські країни не зобов’язані надавати одностатевим партнерам право на шлюб.

Судді одноголосно вирішили, що Австрія не порушила передбачене Європейською конвенцією прав людини право на одруження, відмовивши в цьому двом своїм громадянам-гомосексуалам.

Суд визнав, що, хоча в Європі дедалі більше визнають право гомосексуальних пар на юридичне визнання, окремі країни мають право самі вирішувати, як це робити.

Через це суд у Страсбурзі також більшістю голосів встановив, що такі дії владних і судових органів Австрії водночас не були порушенням і іншої статті конвенції, про заборону на дискримінацію.

Таким чином суд не задовольнив жодної частини позову.

Як заявив Європейський суд із прав людини, шлюб має «глибоко вкорінені суспільні і культурні сторони, які можуть дуже відрізнятися в різних суспільствах».

Позов до держави Австрії подали двоє австрійців-чоловіків, яким іще 2002 року відмовили зареєструвати їхній союз за тодішнім законодавством країни, що передбачало шлюб тільки між особами різної статі. Австрійські органи, аж до Конституційного суду, відхилили їхні скарги.

Від початку цього року в Австрії почав діяти новий закон про зареєстроване партнерство, який надає можливість такої реєстрації й гомосексуальним парам.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG