Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 19:18

КСУ обиратиме нового голову 12 липня


У понеділок, 12 липня, судді Конституційного Суду України обиратимуть нового голову суду у зв’язку із закінченням трирічного терміну перебування на цій посаді Андрія Стрижака.

«Сьогодні останній день моїх повноважень на посаді голови Конституційного Суду… У понеділок ми оберемо нового голову. Є надія, що цей процес не буде затягуватися, як раніше, і ми продовжимо нормально працювати», – заявив Стрижак.

При цьому голова КСУ зауважив, що, згідно з чинним законодавством, не має права бути обраним на другий трирічний термін.

Відповідаючи на запитання, хто з суддів має найбільше шансів бути обраним на посаду голови Конституційного Суду, Стрижак заявив, що не може давати будь-яких прогнозів, оскільки шанси мають всі 17 суддів, крім нього. «Я ставки роблю тільки на футболі», – додав він.

Стрижак нагадав, що процес обрання голови КСУ чітко виписаний у регламенті суду. За словами голови КСУ, згідно з цією процедурою, висування кандидатур відбуватиметься на закритому засіданні суду.

Стрижак також висловив сподівання, що в обранні нового голови КСУ візьмуть участь усі 18 суддів, зокрема, він наголосив, що трьох суддів – Івана Домбровського, Ярославу Матюжак та Анатолія Дідківського – ніхто не відсторонював від участі в засіданнях КСУ. Раніше повідомлялось, що у вищій кваліфікаційній комісії розглядається питання про легітимність цих суддів у зв’язку з тим, що при звільненні з Верховного Суду після призначення суддями КСУ вони написали заяви про відставку з посади суддів.

Стрижак був обраний на посаду голови КСУ на трирічний термін 10 липня 2007 року.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG