Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 17:23

Іранський ядерник Амірі працював на ЦРУ США багато років – преса


Іранський учений Шаграм Амірі, який твердить, що Центральне розвідувальне управління США викрало його понад рік тому, був інформатором ЦРУ в Ірані багато років, пише сьогодні американський щоденник «Нью-Йорк Таймз».

Газета цитує слова американських урядовців, що Амірі надавав подробиці того, як один із університетів у Тегерані став таємною штаб-квартирою іранської ядерної програми.

За словами одного з цих урядовців, Амірі надав «важливу й оригінальну» інформацію про таємні сторони цієї програми.

Шаграм Амірі, який учора повернувся до Ірану зі США, повторив офіційну версію своєї країни, що його під час прощі до Саудівської Аравії минулого року викрали проти його волі агенти ЦРУ й чинили на нього «інтенсивний психологічний тиск» , вимагаючи співпрацювати, а при допитах були присутні спецслужбісти Ізраїлю.

США заперечують таку версію й заявляють, що Амірі прибув до країни з власної волі.

Раніше на іранському державному телебаченні і в інтернеті з’явилися кілька відеозаписів, у яких людина, що представляється Шаграмом Амірі, подавала суперечливі версії свого перебування у США: з викраденням і тортурами, з добровільним виїздом і щасливим життям і навчанням у США і знову з викраденням та втечею від викрадачів.

Припускають, що Амірі був вимушений повернутися, бо його родина лишилася в Ірані фактично в ролі заручників.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG