Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 06:56

Сербія: ми ніколи не визнаємо незалежність Косова


Офіційний Белград відкинув рішення Міжнародного суду в Гаазі, який визнав сьогодні законність одностороннього проголошення незалежності Косова від Сербії в 2008 році.

Міністр закордонних справ Сербії Вук Єремич, коментуючи вердикт найвищого судового органу ООН, заявив, що Белград ніколи і ні за яких обставин не визнає незалежність «так званої Республіки Косово». За його словами, «політичні висновки» суду належить передати на розгляд Генеральної асамблеї ООН.

Прем’єр-міністр Косова Хашим Тачі назвав рішення Гаазького суду «найкращою відповіддю світові», яку Белград не повинен сприймати як програш.

Державний департамент США вітає оголошений судом вердикт, підкреслюючи при цьому, що для Європи настав час об’єднатися заради майбутнього.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен запевнив, що висновки суду не вплинуть на міжнародні сили, що діють в Косові під командуванням НАТО.

Косово в односторонньому порядку проголосило незалежність від Сербії 17 лютого 2008 року. Більшість західних країн визнали самопроголошену республіку.

Всього цей колишній сербський край визнали 69 зі 192 країн світу. Проти визнання Косова виступають Сербія, Росія, КНР, інші країни.

Рішення про звернення до Міжнародного суду з питання про статус Косова було ухвалене Генеральною асамблеєю ООН за ініціативою Сербії. Це рішення підтримали 77 делегацій, 6 виступили проти і 74 утримались.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG