Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 06:39

Прикарпаття вшановує митрополита Андрея Шептицького


Наукова конференція в обласній «Просвіті» та тематична виставка в музеї визвольних змагань Карпатського краю – так на Івано-Франківщині відзначають 145-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького, повідомляє в четвер кореспондентка Радіо Свобода.

За словами краєзнавця Петра Арсенича, в біографії глави Української греко-католицької церкви є особливі сторінки, пов’язані з Прикарпаттям.

Завдяки йому було знайдено фундамент Успенського собору у Галичі. На Рожнятівщині він відкрив оздоровницю для хворих сиріт і подарував землі для першого пластового табору «Сокіл». А у 1899–1900 роках у 34-річному віці Андрей Шептицький став станіславівським єпископом.

На виставці в музеї представлені книжки з бібліотеки, яку Шептицький за часів єпископства подарував Станіславській духовній семінарії.

Генеральний вікарій Івано-Франківської єпархії УГКЦ отець Олег Каськів розповідає про особливу долю цієї бібліотеки. У 1946 році, коли УГКЦ була заборонена, бібліотеку поділили на три частини: щось забрали до Загорська, щось – до Ленінграда в Росії, інші ж книги аж до незалежності України зберігалися у спецфондах КДБ. Ці книги були повернуті духовній семінарії, і деякі з них представлені на виставці – стародруки на різних мовах, які збирав Андрей Шептицький.

Є також матеріали та світлини з обласного архіву, різні релігійні видання кінця ХІХ – початку ХХ століття, надані монастирем отців-василіян.

До Івано-Франківська зі США приїхала сестра Марія монашого чину сестер-василіянок, яка довгі роки займається вивченням життя і діяльності Андрея Шептицького. В Україні вона роздала дітям близько двох тисяч книг про митрополита, «щоб діти знали нашого Велета».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG