Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 12:13

Лідер чеченських ісламістів Умаров заявив про відставку


Провідник чеченських повстанців-ісламістів Докка (Доку) Умаров відходить від лідерства і призначив собі наступника, повідомив у неділю фактичний сайт чеченських ісламістів «Кавказ-Центр».

Умаров, який тепер називає себе на арабський лад Докка Абу Усман, оголосив про свою відставку з самопроголошеної посади еміра Кавказького емірату через стан здоров’я і призначив на цю посаду іншого діяча ісламістів Асламбека Вадалова, мовилося в повідомленні.

За його словами, наведеними на сайті, «джигад» мають вести молодші й енергійніші командири, а він сам теж продовжить «джигад» і зробить усе, щоб допомогти новому керівникові.

Про це повідомили британська телерадіокомпанія BBC та агентство Reuters. Сам сайт www.kavkazcenter.com увечері в неділю був недоступний.

Повідомляють також, що відеозапис заяви самого Умарова, який кілька годин пробув на одному з французьких сайтів відеообміну, звідти прибрали.

46-літній Докка (Доку) Умаров 2006 року став останнім президентом самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерії в той час, як Росія вже відновила силою Чеченську Республіку в своєму складі. Та вже 2007-го він власною заявою ліквідував свою віртуальну державу, проголосивши замість неї «чеченський вілаят» (область) нової, значно ширшої віртуальної держави, «Емірату Кавказ», і проголосив себе еміром усього цього «емірату», який мав би охопити всі північнокавказькі території Росії на засадах радикального ісламу.

Про загибель Умарова внаслідок спецоперацій російських силових структур повідомляли раніше принаймні сім разів.

Умаров узяв на себе відповідальність за низку нападів у Росії, найгучнішими з яких були вибухи в московському метро 29 березня цього року, в яких загинули 40 людей, чи підрив потяга між Москвою і Санкт-Петербургом у листопаді минулого року, коли загинули 26 людей.

У Росії він перебуває в федеральному розшуку, а «Емірат Кавказ» вважається терористичною організацією. Сполучені Штати Америки наприкінці червня цього року, напередодні візиту до Вашингтона президента Росії Дмитра Медведєва, теж визнали його терористом.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG