Доступність посилання

ТОП новини
18 Лютий 2019, Київ 07:43

Генпрокуратура: Голомшу звільнили на його прохання


Генеральна прокуратура заявляє, що поширена в ЗМІ інформація про причини звільнення Миколи Голомші з посади заступника генерального прокурора не відповідає дійсності.

«4 серпня 2010 року деякими інтернет-виданнями з посиланням на власні джерела, поширено інформацію про те що «заступник Генерального прокурора України Микола Голомша був звільнений з Генпрокуратури і понижений на посаді через відмову переглянути свою позицію щодо Голодомору 1932-1933 років» … Поширена інформація не відповідає дійсності, носить спекулятивний характер та спрямована на дискредитацію органів прокуратури і втягування її в політику», – йдеться в повідомленні прес-служби Генпрокуратури.

За даними відомства, Голомша неодноразово звільнявся з посади заступника Генерального прокурора за власним бажанням. «Так в 2007 році він вже звертався з проханням про переведення в прокуратуру Львівської області. У цьому році, на його прохання, 22 липня 2010 року наказом генерального прокурора України Миколу Голомшу було призначено на посаду Військового прокурора Центрального регіону», – мовиться в повідомленні.

«Сподіваємося, що у Миколи Голомші вистачить сміливості, не ховаючись за спинами окремих політиків, почати гідно виконувати свої професійні обов’язки. Можливо, він відверто розкаже про те, яким чином «курував» справу про визнання Голодомору. Якщо він чесна і принципова людина, то спростує інформацію про «міфічні» зустрічі, розмови та тиск, які начебто були у нього з цього питання», – заявили в Генпрокуратурі.

Тим часом Микола Голомша сьогодні спростував, що був звільнений з посади заступника генерального прокурора через зустріч із першим заступником генпрокурора Віктором Пшонкою, на якій нібито озвучив свою позицію щодо Голодоморі 1932-33 років, як про це писали деякі ЗМІ. «Він (Пшонка) не приходив до мене. Я підтверджую, що такого не було», – сказав Голомша агенції Українські новини.

При цьому він відмовився коментувати причину свого звільнення з посади заступника генпрокурора й попросив звернутися із цим питанням до генпрокурора Олександра Медведька.

Медведько звільнив Миколу Голомшу з посади заступника генпрокурора та призначив його військовим прокурором Центрального регіону. Відповідний наказ він підписав 22 липня.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG