Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 14:47

Влада Киргизстану теж відповідальна за червневі заворушення – правозахисники


Правозахисна організація Human Rights Watch заявляє, що деякі урядові сили Киргизстану сприяли нападам на місця проживання киргизьких узбеків під час заворушень на етнічному ґрунті на півдні країни в червні цього року.

У своєму звіті правозахисники також критикують уряд за те, що йому «не вистачило волі» провести ретельне і чесне розслідування сутичок, внаслідок яких сотні людей загинули, тисячі були поранені, а сотні тисяч узбеків у Киргизстані були змушені залишити свої домівки.

Один із авторів доповіді Уле Солванґ заявив Радіо Свобода, що, на думку правозахисників, деякі силові структури Киргизстану стали «радше частиною проблеми, ніж її вирішенням».

«Була велика кількість невиправданих арештів. Ми також заявляємо про те, що до ув’язнених погано ставилися, застосовували тортури. І також у нас є питання до того, чи було розслідування об’єктивним і неупередженим», – заявив Солванґ.

Human Rights Watch закликала Організацію з безпеки і співпраці в Європі якомога швидше розмістити свій поліцейський підрозділ на півдні Киргизстану.

Крім того, правозахисники просять ООН підтримати проведення міжнародного розслідування насильства в Киргизстані та його наслідків.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG