Доступність посилання

ТОП новини

Україна святкує День шахтаря


Професійне свято шахтарів і працівників вугільної галузі в Україні святкують останньої неділі серпня, як і в радянські часи.

До шахтарів і працівників вугільної галузі звернулися з вітаннями Президент Віктор Янукович, Голова Верховної Ради Володимир Литвин і Прем’єр-міністр Микола Азаров.

Напередодні, в суботу, Президент своїми указами нагородив до цього свята державними нагородами велику кількість працівників вугільної галузі.

Зокрема, троє гірників отримали звання Героя України. Серед них, «за встановлення визначного результату у видобутку вугілля», – забійник Сергій Шемук, відомий тим, що нещодавно в рамках поновлення радянської традиції «стахановського руху» перевершив рекорд Олексія Стаханова 1935 року.

Також із вітанням до шахтарів звернулася колишня Прем’єр-міністр, нині одна з чільних лідерів опозиції Юлія Тимошенко.

Вона, зокрема, заявила, звертаючись до шахтарів, що найважливішими в її житті нагородами є «ордени», як мовиться в вітанні, «Шахтарської слави», «якими ви нагородили мене».

Дві галузеві нагороди Міністерства вугільної промисловості – нагрудні знаки «Шахтарська слава» III і II ступеня, які не є «орденами», – Юлія Тимошенко отримала з нагоди Дня шахтаря 2008 і 2009 років, у часи свого прем’єрства.
XS
SM
MD
LG