Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 05:50

КВУ прогнозує проблеми з висуненням і реєстрацією кандидатів


У Комітеті виборців України допускають, що в найбільш «гарячих» точках на місцевих виборах можуть виникнути проблеми з висуненням і реєстрацією кандидатів.

«Когось реєструватимуть із ходу, а деяких кандидатів, партійні списки – будуть вичитувати кожну кому, перевіряти декларації, шукати там неточності і перешкоджати ще на етапі реєстрації», – заявив голова КВУ Олександр Черненко.

За його словами, цього тижня «буде найцікавіший процес, і цей тиждень подарує кілька регіональних сенсацій».

«Гаряче буде в Одесі, і головне, щоб Південна Пальміра не перетворилася на Південне Палермо, тому що там вже і Едуард Гурвіц, і Олексій Костусєв, Олексій Гончаренко, про Василя Цушка пройшла інформація, що він піде. Тобто важкоатлетів на один квадратний метр одеської мостової буде дуже багато», – зауважив голова Комітету виборців.

За його словами, «буде цікаво в Івано-Франківську, Ужгороді, буде нудно у Вінниці, Донецьку».

Також цікаво буде в Криму, де Партія регіонів конкуруватиме з проросійськими і лівими політичними силами, зауважив Черненко. Як заявив голова КВУ, завжди більш напружено вибори відбуваються в обласних центрах, хоча і не виключено, що цікавими будуть вибори і у деяких невеликих містах – Білій Церкві, Трускавці, Луцьку.

Водночас Черненко зазначив, що територіальні виборчі комісії сформовані з дисбалансом у бік представників партій, що входять до коаліції.

«За результатами формування ми бачимо перевагу тих людей, яких так чи інакше подали партії, що входять до коаліції, але з формальної точки зору – все по закону», – наголосив він.

Так, тервиборчкоми, сформовані ЦВК відповідають вимогам закону, але «об’єктивно баланс сил у них порушений».

Зокрема, за даними КВУ, певні партії, що входять до складу БЮТ, подавали до комісії представників інших політичних сил, які, очевидно, працюватимуть у комісіях проти «Батьківщини».

У КВУ також «є великі побоювання щодо професіоналізму більшості комісій, тому що їх формували в дуже стислі терміни, і можливі певні збої у їхній роботі». «Але загалом, я думаю, що комісії впораються», – заявив Черненко.

Сьогодні розпочалося висунення кандидатів у депутати місцевих рад та на посаду сільських, селищних, міських голів, яке триватиме до 2 жовтня включно. Місцеві вибори відбудуться 31 жовтня.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG