Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ засудила напади на журналістів у Росії


Представник ОБСЄ з питань свободи слова Дуня Міятович засудила напад у Росії на журналіста Олега Кашина і закликала російську владу сприяти розслідуванню справи.

Про це йдеться на офіційному сайті Організації з безпеки і співробітництва у Європі.

Пані Міятович звернулась до міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, де висловила стурбованість зростанням в цій країні кількості нападів на журналістів.

Вона зазначила, що неодноразово звертала увагу російської влади на напади на представників ЗМІ, зокрема, у випадках з Анастасією Бабуровою, Михайлом Бекетовим, Дмитром Холодовим, Владиславом Лістьєвим, Ганною Політковською та іншими.

Вона також пригадала випадки п’яти журналістів чи керівників ЗМІ у Росії, що були убиті або поранені цього року: Шаміль Аліев, Аркадій Ландер, Олександр Леоненко, Марк Мінін та Павло Нетупський

Представник ОБСЄ з питань свободи слова закликала правоохоронні органи Росії розслідувати ці «випадки жорстокості» про медіа.

Напади на російського журналіста засудили також США. Офіційний представник Державного департаменту США Філіп Кроулі заявив: «Сполучені Штати засуджують напад на журналіста видання «Комерсант» Олега Кашина і звертаються до російської влади з проханням віддати злочинців правосуддю. Журналісти у всьому світі повинні бути вільними робити свою роботу без страху перед залякуванням чи фізичним насильством».

Російського журналіста Олега Кашина побили в ніч на суботу в Москві біля будинку, де він живе. Зараз він перебуває у реанімації в тяжкому стані.

Основна версія розслідування справи – професійна діяльність журналіста.
XS
SM
MD
LG