Доступність посилання

ТОП новини

Президент НаУКМА критикує законопроект «Про вищу освіту»


Президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт розкритикував підготовлений Міністерством освіти і науки проект закону України «Про вищу освіту», який зараз перебуває в парламенті.

У НаУКМА переконані, що за умови ухвалення парламентом цього документа, «неодмінно почнеться гальмування у розвитку вітчизняних вишів, вони будуть позбавлені будь-яких ознак автономії, не матимуть можливості виходу на міжнародний конкурентоспроможний рівень».

Як наголосив Квіт, законопроект несе в собі низку загроз, серед яких найважливішою є його декларативність, ігнорування принципів інтеграції до єдиного європейського освітнього простору, вже схваленого Україною.

Наслідком ухвалення цього законопроекту, за словами президента НаУКМА, стане «прогресуюча самоізоляція українських університетів». Зокрема, це унеможливить роботу Києво-Могилянської академії за західною освітньою моделлю та європейськими стандартами, які вироблялися та апробовувалися протягом 20 років в університеті.

Так, за інформацією Квіта, ухвалення законопроекту в наявній редакції матиме такі негативні наслідки, як, зокрема, те, що студенти більше не зможуть обирати «свою траєкторію навчання», тобто навчатися за сучасною європейською системою вільного творчого навчання. За його словами, в законі «ігнорується» англійська мова.
XS
SM
MD
LG