Доступність посилання

ТОП новини

Експерт Рар: Тимошенко може стати «українським Ходорковським»


Директор Центру імені Бертольда Бейця при Німецькій Раді з зовнішньої політики Александр Рар вважає переслідування лідера опозиції Юлії Тимошенко нинішньою владою України неетичним. Про це Рар заявив під час експертного опитування Інститута Горшеніна про те, як ситуація з кримінальним переслідуванням Тимошенко може вплинути на взаємини України з ЄС.

Зокрема, Рар зазначив, що Європейський Союз, що зазнає розчарування від того, що в Україні спостерігається відхід від демократії, вже нічим не здивувати.

«Природно, треба сказати, у Тимошенко дуже багато було бруду в її колишній кар`єрі... Все це відомо. Але вона, все ж таки, була очільником опозиції, тобто очільником сил, які боролися за пост Президента України. Я думаю, що таку фігуру відразу після виборів починати переслідувати – це завжди пахне політикою, помстою і приниженням», – сказав експерт.

Рар вважає, що в цй ситуації переслідування Тимошенко є неетичним.

«На жаль, в Україні, так само, як і в Росії, в Білорусі, просто не терплять опозиції. І той, хто приходить до влади, відразу починає принижувати і знищувати своїх суперників. Це з демократією нічого спільного не має. На жаль, в цьому відношенні слов`янські народи ще набагато відстають від народів Західної Європи, де до вищих політиків, навіть якщо вони програли вибори, ставляться з великою часткою поваги», – сказав Рар.

На його думку, якщо Тимошенко посадять у в`язницю, вона стане «українським Ходорковським». «І буде таке саме ставлення до України, як до Росії – ставитимуть дуже багато запитань, це все буде оцінено, як політичний крок», – сказав Рар.

15 грудня 2010 року Генеральна прокуратура заявила про порушення кримінальної справи стосовно Тимошенко за фактом нецільового використання коштів, одержаних у рамках Кіотського протоколу.

Як заявили в БЮТ, вичерпну відповідь щодо екологічних коштів Тимошенко дала ще 2 грудня під час тригодинного допиту в якості свідка: «Я пояснила слідчим, що гроші, одержані від реалізації Кіотського протоколу (це досить великі гроші – 320 мільйонів євро) не витрачені нікуди. Я показала слідчим, що вони на спеціальних рахунках Міністерства охорони навколишнього середовища, і що у будь-який момент, коли новий уряд пройде всі без винятку процедури, які дадуть можливість ці гроші витратити на екологічні програми, вони можуть бути витрачені».
XS
SM
MD
LG