Доступність посилання

ТОП новини
11 квітня 2021, Київ 11:20

Суд у Дубаї скоротив вироки вбивцям чеченця


Суд у Дубаї в Об’єднаних Арабських Еміратах замінив сьогодні двом засудженим за вбивство колишнього чеченського польового командира довічне ув’язнення на менш як трирічний термін.

Обґрунтування цієї ухвали мають навести пізніше.

За повідомленнями, родина вбитого, Суліма Ямадаєва, який жив у Дубаї і був убитий минулого року, подала листа, в якому відмовилася від подальшого судового переслідування винуватців убивства.

Двох засуджених, громадян Ірану й Таджикистану, засудили за допомогу в плануванні вбивства Ямадаєва. Ще чотирьох підозрюваних, громадян Росії і Казахстану, так і не вдалося затримати.

Сулім Ямадаєв, який свого часу був польовим командиром повстанців руху за незалежність Чечні, потім перейшов на бік Росії, очолював чеченський батальйон у складі російської армії, дослужився до підполковника і отримав звання Героя Російської Федерації.

Його усунули з посади внаслідок конфлікту з нинішнім керівником Чечні Рамзаном Кадировим, тоді ж проти нього висунули звинувачення в викраденнях і вбивствах людей. Після цього Сулім Ямадаєв переїхав із родиною до Об’єднаних Арабських Еміратів.

Серед розшукуваних дубайськими правоохоронцями за підозрою в причетності до вбивства був двоюрідний брат Рамзана Кадирова, депутат Держдуми Росії Адам Делімханов.
XS
SM
MD
LG