Доступність посилання

ТОП новини
11 квітня 2021, Київ 11:29

Через підрив пам’ятника Сталінові допитали 5 свободівців – партія


Крім двох членів запорізької організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода», яких міліція затримувала за підозрою у підриві пам’ятника Сталінові на території запорізького обкому Компартії України, правоохоронці викликали ще трьох її активістів, заявив голова організації Віталій Подлобніков.

Як заявив він сьогодні агентству «Інтерфакс-Україна», це, на його думку, означає, що міліція шукає причетних саме серед його організації. «Ми передбачаємо, що слід очікувати обшуків і затримань», – додав Подлобніков.

На самого голову запорізької організації «Свободи» й його заступника Юрія Гудименка, яких міліція затримувала, під час допиту «чинився психологічний тиск», заявив Віталій Подлобніков. За його словами, слідчий «вимагав дати інформацію про організацію», цікавився, чи навчають свободівців вибухотехнічній справі. «Міліція намагається довести, що ми підірвали Сталіна», – заявив він.

При цьому голова запорізької «Свободи» наголосив, що його партія «не приховує свого негативного ставлення до комуністичної ідеології, однак обстоює свої погляди не тероризмом, а ідеологічною боротьбою».

На думку Подлобнікова, настільки пильна увага правоохоронних органів до свободівців є «політичною провокацією і спробою заплямувати всю організацію «Свобода».

Він також стверджує, що його й заступника тримали в райвідділі міліції понад десять годин, не висуваючи офіційно жодних звинувачень, хоча в такому разі мали право затримати лише на три години, а також не пускали до них адвоката.

Правоохоронці на цей час не коментували ці заяви.

Пам’ятник Сталінові, що стояв на території запорізького обкому Компартії України, підірвали невідомі новорічної ночі за допомогою саморобного вибухового пристрою. Пам’ятник знищений повністю, в будинку вибиті кілька шибок, пошкоджені вивіска і штукатурка. Міліція порушила кримінальну справу за статтею Кримінального кодексу про умисне знищення майна шляхом підпалу, підриву чи іншим суспільно небезпечним способом.
XS
SM
MD
LG