Доступність посилання

ТОП новини

Профспілки закликають Президента ветувати закон про соцдіалог


Профспілки закликають Президента України Віктора Януковича ветувати Закон «Про соціальний діалог в Україні».

Як заявив сьогодні під час прес-конференції в УНІАН голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець, ухвалений парламентом закон розділяє профспілки на репрезентативні і нерепрезентативні – обмежені у своїх правах. Для визнання репрезентативності всеукраїнське об`єднання профспілок повинне мати не менше 3% певної галузі, обласне – не менше 2% зайнятого населення області.

За словами співголови демократичних профспілок України Олексія Кляшторного, цей «закон відображає мислення закритого акціонерного товариства».

Він також зазначив, що цим законом створюється монополія «залишків радянських профспілок».

Голова Федерації профспілок працівників малого і середнього підприємництва України В‘ячеслав Рой зазначив, що у проекті Трудового кодексу також закріплена норма про репрезентативність профспілок у соціальному діалозі. Таким чином, влада намагається на законодавчому рівні скасувати діяльність вільних профспілок, вважає він.

Генеральний секретар Національної конфедерації профспілок України Петро Петриченко також згоден із думкою, що влада намагається скасувати дію незалежних профспілок.

Верховна Рада 23 грудня 2010 року ухвалила Закон «Про соціальний діалог в Україні».
XS
SM
MD
LG