Доступність посилання

ТОП новини

Генпрокуратура не бачить причин арештовувати Тимошенко


лідчий Генеральної прокуратури у справі лідера партії «Батьківщина», колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко заявив сьогодні, що нині не бачить підстав змінювати їй запобіжний захід із підписки про невиїзд на арешт.

Як сказав сьогодні на прес-конференції слідчий із особливо важливих справ Сергій Горбатюк, ці підстави детально прописані в Кримінально-процесуальному кодексі.

Підстав для затримання немає, доки людина не порушить підписку про невиїзд, додав начальник Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури Олександр Каліфіцький.

При цьому Горбатюк додав, що, якщо Тимошенко зволікатиме з ознайомленням зі своєю кримінальною справою, Генпрокуратура піде на відповідні кроки, зокрема, звернеться до суду.

Крім того, Горбатюк заявив, що вирішуватиме, чи дозволити Тимошенко візит за кордон, після того, як до нього надійде її заява про це. За його словами, поки що такої заяви немає.

Він уточнив, що, за Кримінально-процесуальним кодексом, клопотання про дозвіл на виїзд поза межі України має бути мотивованим.

До цього Каліфіцький додав, що дозволити чи не дозволити такий виїзд – це право слідчого, і він ухвалюватиме своє рішення самостійно.

Генпрокуратура звинувачує Тимошенко за статтею Кримінального кодексу про «перевищення влади або службових повноважень, яке спричинило тяжкі наслідки».

Її обвинувачують у нецільовому використанні 180 мільйонів i ще 200 мільйонів євро, які Україна отримала за Кіотським протоколом, а також завданні інших збитків державі.

Юлію Тимошенко запросила відвідати Брюссель Європейська народна партія, одне з європейських міжпартійних об’єднань. Партія «Батьківщина», яку очолює Тимошенко, є одним зі спостерігачів у ЄНП від України.

Раніше ще одного опозиційного діяча і колишнього урядовця Юрія Луценка, проти якого нинішня влада теж порушила кримінальну справу, суд узяв під арешт замість підписки про невиїзд, звинувативши його в порушенні умов цієї підписки, а саме в неявці до слідчого; Луценко заперечує це. Сьогодні в Києві розглядається його апеляція на це рішення.
XS
SM
MD
LG