Доступність посилання

ТОП новини

Рішення щодо Бандери – політичне – прес-служба БЮТ


У Блоці Юлії Тимошенко та партії «Батьківщина» вважають визнання недійсним указу колишнього Президента Віктора Ющенка про присвоєння звання Героя України провіднику ОУН Степанові Бандері політичним, а не юридичним рішенням. Про це йдеться у заяві прес-служби БЮТ.

«Цілком очевидно, що це – особисте рішення Віктора Януковича, і він лише прикривається судовою системою, яка сьогодні перебуває під повним контролем Президента та його Адміністрації», – наголошують автори заяви.

На їхню думку, скасування указу про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері є «прямим порушенням передвиборчої обіцянки Януковича про мораторій на ідеологічні питання, які роз’єднують суспільство».

«Власне, Янукович та його уряд порушили практично всі виборчі обіцянки. Саме тому, за умов повного провалу соціальної політики, стрімкого зростання цін, тарифів на газ та комунальні послуги Янукович вирішив відвернути увагу людей на історичні питання», – зазначається в заяві.

Водночас у БЮТ та партії «Батьківщина» вважають, що рішення щодо Бандери жодним чином не вплине на його роль та місце в українській історії.

Учора вранці прес-служба Президента нагадала, що ще в середині минулого року ухвала донецького суду постановила скасувати указ про присвоєння Степанові Бандері звання Героя України. Причин появи цього повідомлення не пояснили.

Водночас учора ж удень Вищий апеляційний суд мав розглядати оскарження схожої ухвали донецького суду про скасування звання Героя головнокомандувачеві Української повстанської армії Юрієві Шухевичу. Пізніше вчора засідання перенесли на інший термін.
XS
SM
MD
LG