Доступність посилання

ТОП новини

Світовий конгрес українців виступив на захист освіти українською


Світовий конгрес українців висловлює свою глибоку стурбованість у зв’язку з загрозою закриття в Луганській та Донецькій областях низки освітніх закладів з українською мовою навчання, про що представлена інформація в українській пресі. Про це мовиться у пресовому повідомленні, оприлюдненому сьогодні на сайті СКУ від імені президента СКУ Євгена Чолія.

«Мотивуючи свої дії так званою оптимізацією шкільної мережі, браком фінансування та неукомплектованістю учнями відповідних шкіл, владні структури України планують закрити українські школи в Луганській та Донецькій областях. Це б позбавило школярів права навчатися державною мовою», – сказано у повідомленні.

Світовий конгрес українців закликає владні структури України припинити нищівний курс щодо україномовної освіти в Луганській та Донецькій областях «та діяти згідно зі статтею 10 Конституції України, у якій явно стверджується, що державною мовою в Україні є українська мова та що держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG