Доступність посилання

ТОП новини

У Берліні знову запрацювало «найбільше в світі турбюро»


Берлін – До кінця тижня німецька столиця буде справжньою Меккою для всіх, хто має хоч якийсь стосунок до туристичного бізнесу. У Берліні відкрився черговий Міжнародний туристичний ярмарок – найбільший у світі.

Всі дороги ведуть до… Берліна – принаймні для туристичного бізнесу. Цього року Міжнародний туристичний ярмарок у німецькій столиці встановив новий рекорд за кількістю учасників – 11 тисяч 163 компанії зі 188 країн світу. Якщо той чи інший туроператор зволікав до останнього в сподіванні безпосередньо перед відкриттям виставки отримати місце в павільйоні, то він безнадійно запізнився. Всі місця на ярмарку вже давно розпродані.

Після світової фінансово-економічної кризи туристичні компанії можуть розраховувати на підвищену активність відпускників, які вже скучили за сонцем і відпочинком. Виступаючи перед журналістами в Берліні, президент Федерального союзу німецької туристичної економіки Клаус Леплє не втримався й висловив таке сподівання: «2011-й рік безперечно стане найкращим для туризму. Слід рахуватися з рекордними показниками в усіх сегментах туристичного бізнесу».

Посилена увага до арабського світу

Хоча б як дивно це не звучало, та навіть попри революційні події, посилена увага спостерігається до країн арабського світу, а саме – Тунісу та Єгипту. Ці країни, економіки яких сильно залежить від туризму, сподіваються на швидке відновлення галузі після стабілізації ситуації.

Крім того, підвищений інтерес можна помітити й до країн Східної Європи. На думку експертів, це пов’язано з майбутньою європейською футбольною першістю. Тим більше, що Польща цього року набула офіційного статусу країни-партнера берлінського туристичного ярмарку.

Україна представлена в Берліні приблизно двадцятьма туристичними фірмами.

Готуймося до навали туристів з КНР

Водночас експерти прогнозують радикальну зміну туристичних потоків у світі. Якщо досі світом подорожували переважно жителі індустріально розвинутих країн, то тепер на Європу, наприклад, чекає ціла лавина туристів з країн з перехідною економікою на кшталт Індії або Китаю. Такої думки дотримується, зокрема, Ульріх Райнгард, науковий керівник Фонду вивчення проблем майбутнього.

У розмові на другій програмі німецького телебачення Райнгард зауважив: «Можна сказати, що Китай змінить світ. Зараз приблизно п’ять відсотків китайців мають закордонні паспорти. Якщо десять відсотків жителів КНР рушать у дорогу, то зміниться весь світовий туристичний ландшафт», – каже Райнгард.

Очікується, що до п’ятниці на Міжнародному туристичному ярмарку в Берліні побуває сто тисяч відвідувачів. Ця цифра є вкрай важливою, оскільки йдеться про фахівців. Лише в суботу й неділю «найбільше в світі турбюро», як ще жартома називають берлінський ярмарок, відкриє свої двері для широкого загалу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG