Доступність посилання

ТОП новини

Барак Обама виступає з промовою про Близький Схід


Президент США Барак Обама вдруге виступає з програмною промовою про ситуацію на Близькому Сході. У 2009 році в Каїрі він говорив про необхідність демократизації в регіоні і закликав до боротьби з екстремізмом «в усіх його проявах». Відтоді ситуація в регіоні змінилася кардинальним чином: у результаті всенародних хвилювань втратили владу правителі Тунісу і Єгипту, у багатьох країнах тривають мирні акції протесту, учасники яких вимагають змін.

Президент Обама виступає з цією промовою в Держдепартаменті США.
«Протягом шести місяців ми спостерігали неймовірні зміни, що відбуваються на Близькому Сході та Північній Африці, де люди вимагали надання їм базових прав людини. Сьогодні я маю намір говорити про ці зміни», – заявив Обама на початку виступу.

Президент США наголосив: «Ми зробили багато, щоб змінити нашу політику, яку визначали два військові конфлікти – в Іраку і Афганістані. США значно скоротили свою військову присутність в Іраку і починають виведення військ з Афганістану».

Говорячи про Усаму бін Ладена, Обама заявив, що лідер «Аль-Каїди» був серійним убивцею, який фокусувався на руйнуванні, а не на творенні.

Президент США зазначив, що протягом довгого часу правителі країн Близького Сходу та Північної Африки звинувачували Захід у всіх гріхах і проблемах; під приводом ненависті до Ізраїлю придушувалося будь-яке інакомислення. «Проте останні події показали, що політика репресій більше не працює, – сказав Обама – За допомогою мирних протестів жителі регіону домоглися більших результатів, ніж терористи – за десятиліття».

За словами Обами, жителі країн Близького Сходу помилково вважали, що США переслідують свої інтереси за їх рахунок. Це стало причиною насильства, тероризму і величезного числа жертв.

Обама переконаний, що необхідно «говорити не стільки про стабільність націй, скільки про повноцінної самореалізації індивідуумів. Ми повинні продемонструвати, що США цінують гідність вуличного торговця в Тунісі більше, ніж будь-який диктаторський режим. Всюди в світі США підтримують універсальні права – свободу слова, свободу зібрань, свободу релігій. Ми підтримуємо політичні та економічні реформи на Близькому Сході та Північній Африці, що проводяться в інтересах жителів цих країн».

Випереджаючи виступ президент Обами, держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що жителі країн Близького Сходу беруть свою долю в свої руки і що «американське лідерство нині є більш важливим, ніж коли-небудь».
XS
SM
MD
LG