Доступність посилання

ТОП новини
16 травня 2021, Київ 06:30

У ВР хочуть кримінальної відповідальності для фальсифікаторів ліків


Верховна Рада має намір запровадити кримінальну відповідальність за фальсифікацію лікарських засобів. За ухвалення у першому читанні запропонованого Кабінетом Міністрів законопроекту №7146 проголосували 247 депутатів при необхідних 226.

Рада має намір установити в Кодексі про адміністративні правопорушення, що навмисне виготовлення, придбання або зберігання з метою збуту, а також збут або транспортування з метою збуту лікарських засобів, які завідомо не відповідають вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам, правилам і технічним умовам (тобто фальсифікація лікарських засобів) тягнуть накладення штрафу від 10 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-8500 гривень) з конфіскацією фальсифікованих ліків та обладнання, матеріалів і сировини для їх виготовлення або без неї.

Окрім цього, Верховна Рада має намір установити в Кримінальному кодексі за ті самі дії, але вчинені у великих обсягах, штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів (8500-14000 гривень) або обмеження волі на терміном до 3 років з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини та обладнання для їх виготовлення.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або в особливо великих обсягах, а також виробництво фальсифікованих ліків з використанням обладнання, що забезпечує їх масове виробництво, тягне позбавлення волі терміном від 3 до 5 років з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини, транспортних засобів та обладнання для їх виготовлення.

Якщо перераховані вище дії створили загрозу для життя та здоров'я людей, спричинили смерть людини або інші тяжкі наслідки, за них каратимуть позбавленням волі терміном від 5 до 10 років з конфіскацією фальсифікованих ліків, сировини, транспортних засобів та обладнання для їх виготовлення та конфіскацією майна.

Раніше Київська міська рада звернулася до Верховної Ради України з проханням увести кримінальну відповідальність за виготовлення та поширення підроблених лікарських препаратів.
XS
SM
MD
LG