Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 06:16

Експерти радять Януковичу розпочати діалог iз опозицією


Експерти радять Президенту Віктору Януковичу розпочати діалог із опозицією для припинення протистояння між владою та опозицією та налагодження між ними цивілізованих відносин.

Про це йдеться у результатах дослідження Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова «Опозиція в Україні: стан і умови діяльності, відносини з владою, перспективи їх нормалізації».

Водночас експерти вважають, що передумовами такого діалогу повинні бути звільнення утримуваних під вартою лідерів і представників опозиційних сил, проведення перевірки законності порушення проти них кримінальних справ, а за результатами перевірки – закриття справ чи направлення їх на додаткове розслідування.

Крім того, серед інших передумов для налагодження діалогу експерти називають відсторонення від розслідування та розгляду справ усіх осіб, причетних до них раніше, проведення розслідування і притягнення до відповідальності працівників правоохоронних органів, які порушували процедурні норма і права обвинувачуваних.

На думку експертів, також повинні бути відсторонені судді, які розглядали відповідні справи опозиціонерів, забезпечено неупереджений розгляд справ у судах та надано обвинувачуваним усі передбачені законом можливості для свого захисту.

На думку експертів, діалог між владою та опозицією може бути започаткований за умови усунення обмежень на доступ опозиції до державних ЗМІ, зокрема, до Першого національного телеканалу.

Експерти також вважають, що за результатами діалогу влада та опозиція повинні підписати політичну угоду із взаємними зобов'язаннями сторін, що її підписали.

Експерти також рекомендують запросити до участі у круглому столі як спостерігачів представників міжнародних організацій та зарубіжних країн з числа ключових зовнішньополітичних партнерів України.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG