Доступність посилання

ТОП новини
23 Лютий 2019, Київ 04:44

Прем’єр Таїланду визнав поразку на виборах


Прем’єр-міністр Таїланду Апісіт Ветчачива визнав у неділю поразку на виборах до Палати представників, нижньої палати парламенту Таїланду, після того, як екзит-поли засвідчили значну перемогу опозиційної партії.

Виступаючи на телебаченні, він заявив, що вітає партію «Пуа Тай» («За Таїланд») зі здобуттям права сформувати уряд.

Ця популістська партія, тісно пов’язана з колишнім прем’єр-міністром і палким супротивником нинішньої влади Таксіном Чинаватом, висунула своїм кандидатом на прем’єра в разі перемоги сестру Таксіна Їнґлак Чинават.

Якщо виборча комісія Таїланду підтвердить перемогу цієї партії, Їнґлак Чинават стане першою в історії жінкою на чолі уряду країни. Також значну підтримку здобуде громадський рух прихильників Таксіна і цієї партії, Об’єднаний фронт за демократію проти диктатури, неофіційно відомий як «червоні сорочки». Цей рух попередніми роками кілька разів влаштовував масові антиурядові виступи, які рік тому завершилися кривавим протистоянням із армією в столиці Бангкоку, в якому загинули близько 90 людей і близько 2 тисяч були поранені.

Таксін Чинават, який очолював уряд Таїланду з 2001 до 2006 року, покладався на симпатії сільської бідноти, яка потім стала головною рушійною силою «червоних сорочок», і роздмухував тему класової нерівності й був урешті скинутий військовим переворотом. Нині він живе у вигнанні, а вдома на нього чекає низка кримінальних звинувачень – у корупції, зловживанні владою, уникненні податків тощо. Однак він заявляв, що в разі перемоги його сестри він контролюватиме країну через неї.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG