Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 11:40

Відповідальність за порядок несуть і організатори акцій – МВС


Відповідальність за громадський порядок під час акцій протесту несуть не лише правоохоронці, але й організатори. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив начальник Головного штабу МВС України Анатолій Лазарєв.

«Крім співробітників міліції відповідальність за охорону громадського порядку несе не тільки міліція, а й органи місцевого самоврядування, а також безпосередньо організатори цього масового заходу», – сказав він.

Також, за словами Анатолія Лазарєва, обмеження на проведення акцій може визначатися судом зокрема для того, щоб «органи внутрішніх справ могли підготуватися до заходів». «Наприклад, 8 серпня одна організація заявила 100 тисяч учасників, інша – 200 тисяч. Якщо там буде стільки громадян, то ми не можемо підтягнути лише 100 осіб із «Беркуту», нам треба буде залучати з резерву», – розповів він.

Також, за словами Лазарєва, обмеження потрібні для уникнення можливих зіткнень між сторонами. «Якщо заходи можуть вилитися у зіткнення між політичними силами різного спрямування, то знов-таки звертаємося до суду для обмеження проведення таких заходів», – додав він.

«Дуже хотів би ще раз звернутися і до організаторів, і до органів місцевого самоврядування, і до співробітників міліції, щоб усі ті заходи, які будуть проводитися, проходили мирним шляхом, без якихось хуліганських проявів, і головне, щоб через це не потерпіли сторонні люди», – наголосив керівник Головного штабу МВС України.

Він також заявив, що під час інспектування керівного та основного складів МВС у різних регіонах України звертається до співробітників міліції з проханням дотримуватися принципів роботи. «Де б я не був, я починав і закінчував інспектування тим, що витримка, ввічливе, доброзичливе ставлення до громадян України – це наш основний девіз», – сказав Анатолій Лазарєв.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG