Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 07:01

Бойко пов’язує підписання Тимошенко угод із Росією боргами ЄЕСУ


Міністр енергетики й вугільної промисловості Юрій Бойко пов’язує підписання газових контрактів з Росією в 2009 році з боргом газової корпорації «Єдині енергетичні системи України» перед Міністерством оборони Росії в обсязі 0,4 мільярда доларів. Про це він повідомив під час свідчень у справі колишнього Прем’єр-міністра, а свого часу і керівника ЄЕСУ, Юлії Тимошенко в Печерському районному суді Києва.

«Я вважаю, що ключовим моментом, який її змусив підписати цю газову угоду, була наявність заборгованості корпорації ЄЕСУ», – сказав Бойко.

За словами міністра, оскільки в результаті укладання газових контрактів ціна за газ для України була набагато вища від ціни в 2008 році, коли на ринку був посередник, компанія «РосУкрЕнерго», – то, «відповідно до логіки», у випадку усунення посередника вартість газу мала б знизитися. Тому, на думку Бойка, уряд України під час підписання газових угод керувався «якимись іншими» причинами.

У липні головне слідче управління Служби безпеки України порушило кримінальну справу за фактом замаху на розтрату 405 мільйонів доларів державних коштів колишніми чиновниками Кабінету Міністрів, співробітниками компаній ЄЕСУ й United Energy International Limited.

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування можливої державної зради Тимошенко під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році зазначала, що борги близьких до колишнього прем’єра компаній перед Міністерством оборони Росії на момент підписання угод становили 405,3 мільйона доларів.

Версію про укладання Тимошенко невигідних для України угод у 2009 році через наявність тиску на неї з боку керівництва Росії оприлюднило і одне з російських видань.

До приходу в політику Тимошенко займалася бізнесом, зокрема, поставками газу з Росії в Україну через компанію ЄЕСУ.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG