Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 22:22

Скорочення міжнародних миротворців у Косові відкладають


Плани скоротити чисельність багатонаціональних миротворчих Косовських сил (KFOR) фактично відкладені через зростання насильства і постійні загрози безпеці на півночі Косова, заявив сьогодні командувач цих сил.

Як заявив генерал-майор Ергард Бюлер агентству Associated Press, він не думає, що в найближчому майбутньому відбудуться якісь подальші скорочення.

Нещодавні заворушення на кордоні Косова й Сербії на півночі Косова, де живуть місцеві серби, змусили союз НАТО, який здійснює командування міжнародними миротворцями, терміново викликати додаткові контингенти з Німеччини й Австрії.

Раніше планували до кінця цього року скоротити нинішню чисельність Косовських сил, які перебувають у Косові з 1999 року за мандатом Ради безпеки ООН, приблизно до 5 тисяч із нинішніх майже 5 тисяч 900 осіб.

Пізніше сьогодні Рада безпеки ООН має здійснити в Нью-Йорку черговий щоквартальний розгляд становища в Косові. Росія, зокрема, подала на розгляд Ради безпеки свій проект документа, який пропонує засудити «використання сили» владою Косова в згаданих прикордонних інцидентах і закликати міжнародні інституції в Косові до безсторонності.

Росія підтримує Сербію в невизнанні самопроголошеної незалежності Косова, яке односторонньо проголосило свою незалежність від Сербії 2008 року.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG