Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 02:11

Новий президент Європейського центробанку взявся до своїх обов’язків


Жан-Клод Тріше (ліворуч) і Маріо Драґі, фото 2009 року

Вероніка Крамар Німеччина – У вівторок офіційно розпочав свою роботу новий «містер євро», італієць Маріо Драґі. Зважаючи на становище боргової кризи та уповільнення економічного зростання, на нового керівника Європейського центробанку покладають великі сподівання, проте радикальних змін у політиці керування центробанком все ж таки не очікують.

Перед колишнім головою банку Італії Маріо Драґі, або, як його ще називають, «Супер Маріо», стоїть основне завдання – вивести європростір із боргової кризи.

Італієць поділяє погляди свого попередника щодо монетарної політики. Проте йому дісталась ціла низка невирішених питань, серед яких: чи буде Європейський центробанк виділяти мільярди на державні позики державам єврозони, що опинились у кризовому становищі? Чи повинен центробанк надалі збільшувати позиковий відсоток, щоб стримати розвиток інфляції, чи, навпаки, зменшувати – щоб дати поштовх економічному розвиткові, що, на думку експертів, навряд чи відбудеться?

Сам Маріо Драґі заявив, що без фінансово-бюджетної дисципліни економіка зростати не може.

Прагматик, який прораховує кожний крок

Нового керівника Європейського центробанку називають прагматиком, який прораховує кожний крок. Спостерігачі та експерти дискутують з приводу того, яким чином новий керівник здійснюватиме свою політику.

Експерт федеральної спілки громадських банків Німеччини Штефан Рабе, як і більшість німецьких фінансових фахівців, вважає, що Маріо Драґі продовжуватиме курс стабілізації свого попередника, а також сприятиме незалежності центрального банку від впливу політичних сил.

Експерти вказують і на те, що Маріо Драґі має необхідний досвід керівника світовими фінансовими установами. Італійський економіст закінчив римський університет «Ла Сапієнца». У Массачусетському технологічному університеті отримав ступінь доктора економічних наук. Був певний час виконавчим директором Світового банку та віце-головою в інвестиційному банку Goldman Sachs.

Обіймаючи посаду генерального директора італійської скарбниці, Драґі на початку 1990-х провів масивну програму приватизації та санації, що посприяло виведенню Італії з фінансової кризи. Свого часу Драґі працював і над тим, щоб Італія увійшла до європейського валютного союзу. Критикуючи дії італійського прем’єр-міністра Сільвіо Берлусконі та кризову політику у своїй країні, він виступає за впровадження негайних заходів економії бюджетних коштів.

На думку голови спілки іноземних банків Німеччини Олівера Ваґнера, новий керівник не матиме нічого проти здійснення державних позик проблемним країнам єврозони, що підпадає під певну критику з боку Німеччини, проте водночас сприятиме незалежності Європейського центробанку від впливу політики. «Обіймаючи посаду генерального директора італійської скарбниці та голови банку Італії, він ще й ще доводив, що діяльність фінансових установ не має підпадати під вплив політичних сил», – зазначає Ваґнер.

Кандидатуру Маріо Драґі на посаду голови Європейського центрального банку було затверджено на початку червня цього року. Свої обов’язки президента ЄЦБ він має виконувати упродовж восьми років.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG