Доступність посилання

ТОП новини

Кабмін розглядає можливість об’єднання МНС і МВС


Кабінет Міністрів розглядає можливість об’єднання Міністерства надзвичайних ситуацій і Міністерства внутрішніх справ. Про це сказано в повідомленні прес-служби МНС.

Зараз розпочинається розробка концепції реформування Міністерства надзвичайних ситуацій, що в остаточному підсумку передбачає його об’єднання із Міністерством внутрішніх справ. Мета пропозицій МНС полягає в тому, щоб реформування двох міністерств відбувалося за прикладами провідних країн Європи.

Міністр з надзвичайних ситуацій Віктор Балога зазначив, що мова йде не про звичайне злиття двох органів влади, а про створення нової конфігурації державних функцій у сфері національної безпеки.

«Дехто вважає, у тому числі й у Міністерстві надзвичайних ситуацій, що мова йде про нехитру маніпуляцію із структурою, кадрами і фінансами двох органів. Це спрощене, якщо не сказати – примітивне уявлення. У своїх пропозиціях МНС наполягає, що такий підхід не дасть очікуваного ефекту. І цьому є достатньо вагомих аргументів. Ми лише застигнемо на півдорозі між Радянським Союзом і Європою, коли нова структура ніби і матиме європейську обгортку, а за суттю лишиться «совковою». Цього ніяк не можна допустити», – сказав Балога.

З його слів, МНС пропонує в реформуванні йти не від інтересів відомства, а від функцій, спрямованих на забезпечення інтересів людини і суспільства.

«Наприклад, МВС потрібно позбавити невластивих йому як правоохоронному і силовому органу завдань з водійського загального навчання або надання дозволів на мисливську зброю. Паспортний контроль можна передати тому самому Мін’юсту», – зазначив міністр.

Балога також вважає необхідним винести концепцію реформування МНС і МВС на громадське обговорення, оскільки мова йде про проект, який стосується всіх громадян країни.
XS
SM
MD
LG