Доступність посилання

ТОП новини

Запропонований Президентом КПК призведе до хаосу в судочинстві – Кармазін


Народний депутат з фракції «Наша Україна - Народна самооборона», перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правосуддя Юрій Кармазін вважає, що набуття чинності запропонованого Президентом Віктором Януковичем Кримінально-процесуального кодексу призведе до хаосу у судочинстві.

«Чого чекати від кодексу? На превеликий жаль, у мене на думку приходить одне слово – хаос… Ми всі очікували, що цей Кримінально-процесуальний кодекс вирішить всі потреби відразу: і демократизацію, і спрощення процесу, і якось вплине на стан наших політичних в’язнів…Ніяк він на їх становище не вплине», – вважає Кармазін.

За його словами, вивчивши та проаналізувавши більшу частину проекту КПК, можна сказати, що він містить певні недоліки.

Зокрема, Кармазін зазначив, що у запропонованому Президентом КПК не передбачено зміну системи досудового слідства, практично не впроваджується, «як того хотілося б і як це є в цивілізованих країнах», інститут суду присяжних, не прописано, на який термін обирається слідчий-суддя, яким чином він звільняється тощо.

Раніше Віктор Янукович направив до Верховної Ради проект Кримінально-процесуального кодексу. Проект містить низку новацій, які, на думку Адміністрації Президента, мають поліпшити кримінальний процес в Україні. Серед них, запровадження нового для України запобіжного заходу – «домашній арешт».
XS
SM
MD
LG