Доступність посилання

ТОП новини

США виступають за тристоронній консорціум з управління ГТС України


Спеціальний посланець з енергетичних питань в Євразії Держдепартаменту США Річард Морнінґстар виступає за створення тристороннього консорціуму з управління газотранспортною системою України за участю України, Росії і Європи, оскільки така структура дасть змогу забезпечити надійну, ефективну і прозору роботу ГТС.

Про це Морнінґстар заявив під час міжнародної конференції «Природний газ і енергетичне майбутнє України», яка пройшла в Києві 18–19 січня, повідомили у прес-службі Міністерства енергетики і вугільної промисловості України.

При цьому він додав, що українська ГТС створена ще за радянських часів і потребує значних коштів на модернізацію, що дозволить Україні і далі виступати важливим транзитером газу в Європу.

Морнінґстар зазначив, що Україна є не тільки важливим транзитером російського газу, а й має значний потенціал в енергетиці, реалізація якого залежить від того, чи стане Україна більш енергетично незалежною. Він висловив думку, що зараз настав переломний момент для України в здобутті енергетичної незалежності.

«За ті 18 років, протягом яких я періодично відвідую Україну, ще не було таких важливих часів в українській енергетиці, як зараз. Україна знаходиться на роздоріжжі, і зараз їй потрібно вирішити раз і назавжди, чи буде вона мати енергетичну незалежність», – сказав спеціальний посланець з енергетичних питань в Євразії Держдепартаменту США.

Він зазначив, що США підтримують майбутнє України в Європейській енергетичній співдружності.

Раніше міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко заявляв, що для України найбільше підходить модель тристороннього газотранспортного консорціуму за участі Росії і Євросоюзу.

Зацікавленість у власному контролі над українською ГТС висловлює Росія, даючи знати, що в обмін може на певних умовах знизити ціну на свій газ для України. Київ поки виключає таку угоду.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG