Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті відзначають 100-річчя Ярослава Стецька


В Івано-Франківську сьогодні відбулася урочиста академія, присвячена 83-й річниці створення ОУН та 100-річчю від дня народження Ярослава Стецька – «ідеолога, стратега, дипломата і провідника Організації українських націоналістів», повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування з районів Прикарпаття, а також делегація Тернопільської обласної ради.

Попередньо в населених пунктах Івано-Франківщини відбулося покладення вінків до могил і пам’ятників борцям за волю України.

Від учасників обласної академії пластуни поклали вінки до пам’ятників Степанові Бандері, Євгену Коновальцю, символічної могили в меморіальному сквері.

Виступаючи на урочистостях, голова обласної ради Олександр Сич наголосив, що «сьогодні українська історія дегероїзується». Зокрема, за його словами, це стосується таких провідників нації, як Симон Петлюра, Степан Бандера, Євген Коновалець, Роман Шухевич, Ярослав Стецько, Олекса Гірник.

«Саме завдяки їм постала незалежна і вільна Україна», – сказав Олександр Сич і закликав використовувати досвід таких політиків і дипломатів, як Ярослав Стецько, «для захисту українських інтересів».

На Прикарпатті 2012 рік оголошено роком УПА, «Пласту», Ярослава Стецька та Олекси Гірника.

Свого часу саме Надвірнянський район Івано-Франківщини обрав народним депутатом дружину Ярослава Стецька Славу Стецько.
XS
SM
MD
LG