Доступність посилання

ТОП новини

Серби півночі Косова провели свій референдум


Місцеві серби на півночі Косова завершили в середу дводенний референдум, що, як вважають, засвідчить невизнання ними центральної косовської влади.

Учасникам голосування пропонувалося відповісти «так» або «ні» на запитання: «Чи визнаєте ви органи влади так званої Республіки Косово, що базуються в Приштині?».

За повідомленнями, ще за три години до закриття дільниць у референдумі взяли участь понад 60 відсотків від близько 35 тисяч виборців чотирьох районів на півночі Косова, де серби за національністю становлять більшість населення.

На результати референдуму очікують наприкінці тижня, можливо, в неділю. Вони не матимуть ніякої юридичної сили, але, як вважають, очікувана негативна відповідь зашкодить підтримуваному Європейським Союзом діалогові між Сербією і Косовом і зусиллям Сербії вступити з часом до ЄС.

Напередодні з закликом до косовських сербів не брати участі в цьому референдумі виступали Європейський Союз, країни Заходу, а також Сербія, яка не визнає односторонньо проголошеної 2008 року незалежності Косова від неї. Як заявляв президент Сербії Борис Тадич, референдум піде на шкоду діалогові між Белградом і Приштиною.
XS
SM
MD
LG