Доступність посилання

ТОП новини

Канцлер Німеччини шкодує через відставку президента й поважає його рішення


Канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила сьогодні, що прийняла відставку президента країни Крістіана Вульффа «з повагою, але також і з жалем».

Через президентську кризу вона скасувала запланований було візит до Італії.

Раніше сьогодні президент Німеччини Крістіан Вульфф оголосив, що йде в відставку негайно, після того, як учора одна з прокуратур країни звернулася до парламенту з проханням зняти з президента недоторканність.

Вульфф у відповідь на звинувачення в корупції проти нього заявив, що припускався помилок, але ніколи не порушував закону, та скандал призвів до зменшення довіри до нього, що перешкоджає йому ефективно виконувати президентські функції.

Із початку року Крістіан Вульфф зазнає гострої критики через фінансування свого приватного будинку та дорогих відпусток за рахунок багатих друзів. Зокрема, стало відомо, що у 2008 році Вульфф, на той час прем’єр-міністр федеральної землі Нижня Саксонія, отримав кредит на 500 тисяч євро під занижений відсоток у дружини відомого бізнесмена на будівництво будинку. Йому також закидають, що він намагався залякати головного редактора газети Bild Кая Дікмана, щоб той не оприлюднював статтю на згадані теми. Оскільки Дікмана не було в офісі, президент залишив йому інформацію з погрозами на голосовій пошті.

Крістіан Вульф обіймав посаду президента з 2010 року, коли був обраний аж із третьої спроби. Його обрання як свого політичного союзника домагалася канцлер Анґела Меркель.

Посада президента в Німеччині є переважно церемонійною. Голову держави обирають Федеральні збори – спеціальний орган із понад 1 тисячі 200 членів, який збирається тільки для виборів президента у складі всіх депутатів Бундестаґу (фактично нижньої палати парламенту Німеччини) і такої ж кількості представників федеральних земель, призначених спеціально з цього приводу.

Нині вибори нового президента мають відбутися протягом 30 днів. Доти обов’язки голови держави виконуватиме спікер Бундесрату (фактично верхньої палати парламенту) Горст Зеєгофер.
XS
SM
MD
LG