Доступність посилання

ТОП новини

Суд не визнав незаконним указ Януковича про скасування Дня свободи 22 листопада


Вищий адміністративний суд України закрив провадження у справі за позовом про визнання незаконним указу Президента Віктора Януковича, яким він скасував святкування Дня свободи 22 листопада. Про відповідне рішення колегія суддів оголосила сьогодні.

Колегія суддів у складі п’яти осіб також постановила роз’яснити зацікавленим особам їхні права зі звернення до Конституційного Суду України «для вирішення питання про відповідність Конституції України, конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради Україна, актів Президента України».

Позов до Вищого адмінсуду раніше подала голова Рівненської обласної організації Української народної партії Світлана Ніколіна, яка також є помічником лідера цієї партії Юрія Костенка.

Після засідання суду вона зазначила журналістам, що не задоволена рішенням і не виключає повторного подання позову до Вищого адмінсуду або звернення до Конституційного Суду з приводу цього питання.

30 грудня 2011 року Президент Віктор Янукович підписав указ «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят», згідно з яким 22 січня буде відзначатися День соборності і свободи України. Таким чином, Президент визнав такими, що втратили силу, інші укази про святкування Дня соборності, а також указ від 19 листопада 2005 року про День свободи, встановлений його попередником Віктором Ющенком на пам’ять про події Помаранчевої революції.
XS
SM
MD
LG