Доступність посилання

ТОП новини

Президент Росії відмовився помилувати Ходорковського


Федотов (праворуч): Медведєв не розуміє, чому має помилувати того, хто його про це не просив
Федотов (праворуч): Медведєв не розуміє, чому має помилувати того, хто його про це не просив
Президент Росії Дмитро Медведєв відхилив рекомендації експертів щодо помилування колишнього керівника нафтової компанії «ЮКОС» Михайла Ходорковського, у яких ішлося зокрема, що засуджений не повинен обов’язково визнавати свою провину, аби глава держави його помилував. Про це повідомив голова Ради з прав людини Російської Федерації Михайло Федотов.

«Президент у своїй резолюції зазначив, що не розуміє, чому має помилувати людину, яка не просила його про помилування», – розповів Федотов. За його словами, главі держави було надано висновки «десяти спеціалістів у сфері конституційного права», але Медведєв «із ними не погодився».

На початку березня Президент Росії Дмитро Медведєв доручив Генпрокуратурі перевірити законність і обґрунтованість обвинувальних вироків 32 громадянам, зокрема Михайлу Ходорковському та ще одному співвласнику «ЮКОСу» Платону Лебедєву. Їх та інших людей зі списку опозиція й правозахисники вважають політв’язнями.

Михайло Ходорковський і Платон Лебедєв засуджені до 13 років позбавлення волі кожного за двома кримінальними справами – за обвинуваченнями в різноманітних фінансових зловживаннях, зокрема, уникненні податків чи розкраданні нафти власної ж компанії. Покарання у колонії вони відбуватимуть до 2017 року.

І Ходорковський, і Лебедєв неодноразово заявляли, що не визнають своєї провини і не мають наміру просити про помилування.
XS
SM
MD
LG