Доступність посилання

ТОП новини

У Бердичеві відбулася акція на захист української мови


У Бердичеві Житомирської області біля пам’ятника Тарасові Шевченку сьогодні відбулася акція під гаслами «Захисти незалежну Україну! Захисти українську мову! Захисти своє майбутнє!».

Акцію організували активісти Бердичівської міської партійної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та інші представники об’єднаної опозиції, інформує агентство УНІАН.

Акцію протесту проти законопроекту «Про засади державної мовної політики» у Бердичеві підтримали освітяни, духовенство, журналісти та інші. Кілька сотень присутніх на заході наголошували, що «дії українофобів загрожують не лише існуванню української мови, а й незалежності та цілісності України».

Після мітингу зачитали текст звернення до Президента Віктора Януковича, Голови Верховної Ради Володимира Литвина, до депутатів Житомирської обласної, Бердичівської міської та районної ради. У ньому учасники акції вимагають не ухвалювати цей законопроект. Як мовиться у зверненні, ухвалення цього документа «знищить українську державність».

5 червня Верховна Рада ухвалила законопроект «Про засади державної мовної політики» у першому читанні. У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова має стати регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27, – як вважає опозиція, за рахунок української.
XS
SM
MD
LG