Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: майбутнє головування України в ОБСЄ – в центрі уваги організації


Янез Ленарчич
Сьогодні в Києві з робочим візитом перебуває Директор Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ Янез Ленарчич. Як повідомив Радіо Свобода речник Бюро Томас Раймер, Ленарчич обговорив з міністром закордонних справ Костянтином Грищенком підготовку України до головування в ОБСЄ в 2013 році, та проблеми, пов’язані з ситуацією в країні.

Також, як поінформував Раймер, «Ленарчич приїхав до Києва, щоб підписали Меморандум про взаєморозуміння з МВС України. Цей документ закріплює нашу співпрацю у сфері попередження та боротьби із злочинами, скоєними на ґрунті расової ненависті та ксенофобії. Відповідна програма ОБСЄ передбачає відповідні тренування для працівників правоохоронних органів».

Програма ОБСЄ «Навчання проти злочинів на ґрунті ненависті для співробітників правоохоронних органів» започаткована 2009 року, в Україні вона здійснюється більш як рік.

На зустрічі Янеза Ленарчича з міністром закордонних справ Костянтином Грищенком також піднімалось питання проведення парламентських виборів в Україні, інформує прес-служба МЗС. Керівник МЗС пообіцяв надавати усіляке сприяння міжнародним спостерігачам, яких ОБСЄ має намір прислати на вибори.

Напередодні візиту до Києва Ленарчич у розмові з європейськими ЗМІ відзначив, що ОБСЄ сподівається на проведення в Україні чесних, прозорих парламентських виборів восени цього року, на основі принципів демократії та верховенства права.
XS
SM
MD
LG