Доступність посилання

ТОП новини

Розгляд касації на вирок Тимошенко продовжиться наступного тижня


Під час слухання перед судом протестували прихильники Тимошенко, 16 серпня 2012 року
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ постановив у четвер продовжити розгляд касаційної скарги на вирок колишньому Прем’єр-міністрові Юлії Тимошенко в «газовій справі» в вівторок, 21 серпня.

Як заявив суддя Станіслав Міщенко, закриваючи засідання, робочий день закінчився, а в Вищому спецсуді касації в кримінальних справах розглядають щоразу в вівторок і четвер, тому оголошується перерва до вівторка.

Під кінець засідання прокурор Сергій Пересунько попросив суд відхилити касаційну скаргу і залишити чинними попередні судові рішення щодо вироку колишньому прем’єрові. Він заявив, що матеріали справи спростовують скарги захисників Тимошенко, зокрема, їхні заяви про відсутність завданої підписанням газових контрактів шкоди в той час, коли її обсяг точно відомий.

Представник цивільного позивача до колишнього прем’єра, компанії «Нафтогаз України», теж просив суд відмовити в задоволенні касаційної скарги в частині, що стосується цивільного позову «Нафтогазу» проти Тимошенко з вимогою відшкодувати понад півтора мільярда гривень збитків.

Перед цим адвокати колишнього прем’єра просили задовольнити касаційну скаргу і скасувати всі попередні рішення в «газовій справі», наполягаючи, що в діях Тимошенко немає ознак злочину чи будь-яких протиправних дій, і всі звинувачення на її адресу «абсурдні».

Засідання відбувалося за відсутності Тимошенко, яка перебуває нині в лікарні в Харкові.

Раніше його кілька разів переносили через цю відсутність.

Захист Тимошенко звернувся в січні до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду кримінальних та цивільних справ із касаційною скаргою на рішення судів першої та другої інстанції у «газовій» справі після того, як у грудні минулого року Апеляційний суд Києва підтвердив рішення Печерського районного суду Києва, який у жовтні минулого року року засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі за звинуваченням у перевищенні повноважень під час підписання газових контрактів з Росією у 2009 році.
XS
SM
MD
LG