Доступність посилання

ТОП новини

США видають загальну ліцензію на допомогу жертвам землетрусу в Ірані


Сполучені Штати Америки повідомили в вівторок, що видали тимчасову загальну ліцензію на надання допомоги потерпілим від землетрусу в Ірані 11 серпня. Ліцензія буде чинна до 5 жовтня цього року, оголосило Міністерство фінансів США.

За цією ліцензією, тобто дозволом на виняток із санкцій США проти Ірану, американські неурядові організації зможуть переказувати до Ірану на гуманітарну допомогу і відбудову після землетрусу кошти на суми до 300 тисяч доларів. Для переказу більших сум усе ж необхідно отримувати спеціальну ліцензію.

Нинішнє рішення свідчить про рішучість влади США допомогти іранському народові, який потерпів від трагедії, мовиться в заяві Мінфіну США.

Понад тиждень тому у Державному департаменті США вже заявляли, що громадяни країни можуть надавати Іранові гуманітарну допомогу після землетрусу харчами чи ліками, не побоюючись порушити санкції проти Ірану, накладені у США через суперечливу іранську ядерну програму, і що для такої допомоги не потрібно отримувати ліцензії на виняток із санкцій.

Іран, який спершу заявляв, що не потребує іноземної допомоги, минулого тижня все ж оголосив, що готовий прийняти її, але пропозицію США допомогти харчами і ліками при цьому відкинув, заявивши, що не вірить у щирість цієї пропозиції.

Унаслідок потужного подвійного землетрусу 11 серпня на північному заході Ірану, неподалік кордонів із Азербайджаном і Вірменією, загинули понад 300 людей, близько 3 тисяч були поранені. Стихія також зруйнувала кілька сіл і містечок і залишила без домівок близько 16 тисяч людей.
XS
SM
MD
LG