Доступність посилання

ТОП новини

Найбільше представництво в ОВК отримали переважно найменш активні партії – «Опора»


Громадська мережа «Опора» заявила в суботу, що, за результатами жеребкування в Центральній виборчій комісії кандидатур від «позафракційних» партій до всіх 225 окружних виборчих комісій найбільше представництво в них отримали переважно найменш активні партії, а застосована цього року процедура жеребкування призвела до несправедливого та непропорційного представництва переважно аутсайдерів виборів.

«Опора» звертає увагу, що право на участь у жеребкуванні мали політичні партії-суб’єкти виборчого процесу, які висунули хоча б одного кандидата на виборах народних депутатів, але при цьому могли претендувати на місця в усіх 225 ОВК. У ньому взяла участь загалом 81 партія, переможців виявилося 19. Із них лише 5 висунули своїх кандидатів за партійним списком, а серед тих партій, які отримали представництво в усіх 225 ОВК, лише дві висунули більш ніж трьох кандидатів на виборах народних депутатів.

«Опора» наголошує, що, на відміну від попередньої практики, цього разу жеребкування відбувалося не щодо кожної з окружних виборчих комісій окремо, а одноразово на всі 225 ОВК; таким чином кілька партій, які зареєстрували по одному-єдиному кандидатові на виборах народних депутатів, при цьому отримали представництво відразу в усіх ОВК.

«Опора» констатує, що такий принцип жеребкування не сприяє рівномірному представництву усіх політичних сил у виборчих комісіях та викривляє принцип взаємного контролю між суб’єктами виборчого процесу.

Центральна виборча комісія в п’ятницю провела жеребкування щодо кандидатур до складу окружних виборчих комісій від політичних партій-суб’єктів виборчого процесу на місця в ОВК, які лишилися вакантними після того, як своїх представників автоматично ввели до них п’ять партій, що мають свої фракції в нинішньому складі Верховної Ради.

Представництво в усіх 225 ОВК отримали, зокрема, такі партії, як «Молодь до влади» (зареєструвала 1 кандидата в одномандатному окрузі), «Братство» (1 в одномандатному), «Русь єдина» (3 в одномандатних), Народно-трудовий союз України (17 за списком і 3 в одномандатних), Українська партія «Зелена планета» (225 за списком і 18 в одномандатних). По 223 представники (всіх, скільки висували) отримали «Руський блок» (34 за списком і 10 в одномандатних) і Партія Наталії Королевської «Україна – вперед!» (149 за списком і 109 в одномандатних). 221 представника матиме «Руська єдність» (5 в одномандатних), 220 «Союз анархістів України» (2 в одномандатних), по 219 Християнсько-демократична партія України (3 в одномандатних) і Ліберальна партія України (56 за списком і 9 в одномандатних), 212 Всеукраїнське політичне об’єднання «Єдина родина» (1 в одномандатному) (кількість кандидатів – за даними «Опори»).

Партії, що опинилися за результатами жеребкування номерів далі від початку, змогли провести не всіх своїх висуванців до ОВК, бо на них не вистачало місць; зокрема, Народний рух України (2 кандидати в одномандатних), який висунув 224 кандидатури на членів ОВК, але отримав останнє з «прохідних», 19-е місце, здобув право лише на одного представника.

Також представництво в різній кількості ОВК отримали «Єдиний центр», партія «Сам за себе», «Громадянська солідарність», Українська народна партія, Народна екологічна партія і «Солідарність жінок України».
XS
SM
MD
LG